Gutta kjempet om finalebilletter i X Games Aspen i dag. Vår helt fra Kolbotn, Ferdinand Dahl leverte varene med en av dagens beste run. Øystein Bråten er forehåndskvalifisert, sammen med fjordårets vinner Henrik Harlaut og James Woods.

Resultater Men’s slopesyle kvalifisering:

RankNameRun 1Run 2Best
Q1Alex Beaulieu-Marchand93.6648.3393.66
Q2Alex Hall91.660.0042.00
Q3Ferdinand Dahl76.3389.6689.66
Q4Jesper Tjader88.0033.6688.00
Q5Evan McEachran69.6687.3387.33
Q6Willie Borm86.6615.3384.66
Q7Nick Goepper82.3341.0082.33
8Phil Langevin67.6678.3378.33
9Fabian Boesch22.6677.3377.33
10Finn Bilous66.3374.6674.66
11McRae Williams69.6652.0069.66
12Oscar Wester54.0026.3354.00
13Jonas Hunziker49.336.6649.33
14Teal Harle44.0025.6644.00
15Gus Kenworthy20.3338.3338.33
16Joss Christensen11.3329.3329.33
17Mac Forehand0.000.00

Ferdinand Dahl gjorde blant annet 3swap på dobbelkinken, switch cork 450 on, og back to back switch dub 1440 (Mute og leadsafety) på hoppene. Han ble belønnet med den småpene scoren 89.66.

Kommentarer