Aspen: Damenes Big Air konkurranse bød på luftige dobbelflips, svære 900 varianter og noen reale yardsales. Johanne Killi kan reise smørblid hjem til Norge med sølvet i lomma, etter å ha landet nattas høyeste score på siste hopp!

Mathilde Gremaud stakk av med seieren etter å ha stompet høyre bio 900 safety (36.00), og switch venstre dobbelcork 10 80 safety (47.00).

Johanne Killi kjørte samme taktikk som har gitt henne suksess tidligere, og landet venstre cork 9oo tailgrab (32.00), og switch høyre dobbelcork 1080 japan (48.00).

Kelly Sildaru tok sin tredje medalje i årets X Games med switcw venstre 1080 mute (38.00), og switch høyre 1260 mute (41.0).  Hun har tidligere denne uka kapret både bronse i superpipe, og gull i slopestyle.

Women’s Ski Big Air

Final

RankNameBest LeftBest RightBest Two
1Mathilde Gremaud47.0036.0083.00 
2Johanne Killi32.0048.0080.00 
3Kelly Sildaru38.0041.0079.00
4Tess Ledeux46.0032.0078.00
5Sarah Hoefflin27.0045.0072.00
6Giulia Tanno38.0032.0071.00
7Elena Gaskell30.0033.0063.00
8Maggie Voisin44.0044.00

Kommentarer