Buttermilk Mountain: Ute med skade så å si hele fjorårssesongen, men ingen var i nærheten av å tukte Kelly Sildaru fra å vinne X Games slopestyle for damer idag.

Back to back 1080 mute på hoppene, cleane rails med blant annet en 630. Det ga den høyeste scoren som noen gang er gitt i en slopestyle konkurranse for damer. 99!

Sarah Hoefflin ble nummer to med dette runnet:

Maggie Voisin ble nummer 3. Hun gjorde dobbel 12 på siste hoppet, men det var også det eneste hoppet hun fikk grab på:

Johanne Killi ble nummer 4.

Jeep Women’s Ski Slopestyle

Final

RankNameRun 1Run 2Run 3Best
1Kelly Sildaru94.3396.6699.0099.00 
2Sarah Hoefflin90.0022.3342.0090.00 
3Maggie Voisin79.0087.6638.3387.66 
4Johanne Killi84.0021.334.0084.00
5Isabel Atkin58.3381.6683.3383.33
6Mathilde Gremaud75.0058.0016.6675.00
7Tess Ledeux25.6629.0017.0029.00
8Giulia Tanno20.004.3321.3321.33

Kommentarer