Etter en helt ellevill Big Air konkurranse i natt, var forhåpningene høye for slopestylefinalen i Aspen i dag. 10 av verdens beste jibbere stilte til start, men under halvparten av dem kom seg igjennom løypa.

Alex Hall og ABM var faktisk de eneste som så ut til å trives i løypa, og til slutt ble det A Hall som stakk av med sitt første slopestylegull  X Games. Kreativ å tech railkjøring, kombinert med en A Hall Special jumpline, vant fortjent.

ABM leverte ett bunnsolid X Games, og vant sin andre sølvmedalje for helgen.

Ferdinand Dahl ble belønnet for å komme ned bakken, og selv om det var rusk i runnet hans, og ting vi vet han kunne gjort bedre ble det bronsemedalje:

Utenom navnebrødrene Alex, var det som dere kan se på tabellen under, rett og slett mer fails enn bangers i årets ski slopestyle. Ferdinand Dahl får tildelt bronsemedalje for et run som scorte 80.33 – det sier det meste om stemninga. Spørs også om ikke Jesper Tjäder ble fullstendig ranet av dommerne for sitt tredje run.

Jeep Men’s Ski Slopestyle

Final

RankNameRun 1Run 2Run 3Best
1Alex Hall86.0094.3395.66 95.66
2Alex Beaulieu-Marchand92.6686.3317.3392.66
3Ferdinand Dahl80.3369.004.3380.33
4Henrik Harlaut78.3342.6633.6678.33
5Jesper Tjader14.3315.0077.6677.66
6Oystein Braaten77.0028.0032.3377.00
7Willie Borm75.3315.663.0075.33
8Nick Goepper60.6613.6666.3366.33
9Phil Langevin59.3341.665.0059.33
10James Woods43.6637.3312.6643.66

Kommentarer